Piotr Kupryjaniuk
D.O. dyplomowany osteopata

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, absolwent renomowanej belgijskiej szkoły osteopatii FICO – Flanders International College of Osteopathy.
Swoje prawie ośmioletnie doświadczenie kliniczne oraz nowoczesne techniki wykorzystuję w zachowawczym leczeniu problemów narządu ruchu i dolegliwości bólowych ciała człowieka. Zajmuje się rehabilitacją przed- i pooperacyjną oraz rehabilitacją urazów sportowych.
Od początku pracy zawodowej prowadzę terapię indywidualną. Dla każdej osoby rozważnie dobieram metody i techniki terapeutyczne tak, by praca z Pacjentem była z jednej strony bezpieczna, a z drugiej przynosiła jak najlepsze efekty w możliwie najkrótszym czasie.
W sferze moich zainteresowań znajduje się anatomia człowieka i jej złożone połączenia.
W czasie wolnym gram w siatkówkę oraz jeżdżę na rowerze. Lubię słuchać muzyki.
Wykształcenie
Moje kursy i szkolenia
Jak Ci mogę pomóc?
FIZJOTERAPIA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
Zapraszam dorosłych i młodzież z różnymi dolegliwościami ze strony układu ruchowego na indywidualną rehabilitację ukierunkowaną na pracę nad przyczyną deficytów. W trakcie terapii wykorzystuję wiedzę fizjoterapeutyczną i osteopatyczną.
OSTEOPATIA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
Dorosłych i młodzież z dolegliwościami o nieznanych przyczynach zapraszam na wizyty osteopatyczne.
FIZJOTERAPIA SPORTOWCÓW
Sportowców z różnymi dolegliwościami i kontuzjami zapraszam na indywidualną terapię ukierunkowaną na szybki powrót do uprawiania sportu.
REHABILITACJA PRZED- I POOPERACYJNA
Osoby przygotowujące się do operacji jak również osoby po zabiegach operacyjnych zapraszam na indywidualną terapię przygotowującą ciało do powrotu do sprawności.
Okiem osteopaty- wzmacniane samoleczenia, czyli koncepcje pracy z infekcjami wirusowymi.
Opublikowane W kategoriach: AktualnościOkiem osteopaty- wzmacniane samoleczenia, czyli koncepcje pracy z infekcjami wirusowymi.
Obecnie szukamy różnych metod i sposobów na poprawę odporności. Jednym z rozwiązań może być osteopatia i jej spojrzenie na zdrowie człowieka. Twórca osteopatii Andrew Taylor Still był mocno skoncentrowany na pomaganiu swoim pacjentom i był uważnym obserwatorem otaczającego go świata. Zawsze nurtowało go pytanie: Czemu jedni ludzie przy tej samej chorobie, infekcji sobie radzą, zdrowieją, a inni nie (żył w latach wielkiej epidemii zapalenia opon mózgowych). Zauważył, że dotykając osoby chore, wyczuwa inną strukturę ich tkanek, inną gęstość, twardość dotykając np. kości. Traktował ten sygnał jako wyraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta, była to ekspresja stanu całego ciała. Dlatego zaczął wykorzystywać ruchy kośćmi jako mechanizmy stymulowania organizmu do samoleczenia. Poprawiał ruchomość stawów, uelastyczniał tkanki. Poprzez swoje zabiegi próbował przywrócić pewnego rodzaju stabilność, równowagę środowiska wewnętrznego pacjenta.
Okiem osteopaty – układ nerwowy w czasie izolacji społecznej.
Opublikowane W kategoriach: AktualnościOkiem osteopaty - układ nerwowy w czasie izolacji społecznej.
To jest z pewnością bardzo trudny czas, niestety sytuacja się zaognia i nie ulega dyskusji, że Covid 19
jest niebezpieczny dla nas, szczególnie dla osób starszych i jest to zagrożenie prawdziwe. Powstaje
pytanie jak powinniśmy zareagować, żeby przeciwdziałać skutkom izolacji społecznej.
Dlaczego boli głowa
Opublikowane W kategoriach: Aktualności, BólKlasyfikacji bólów głowy jest kilka, a ich samych opisuje się na około 300 rodzajów! Szacuje się,
że w krajach rozwiniętych większość populacji odczuwa ból głowy przynajmniej raz w roku. Jest to
jedna z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza.